Baráž ED: Žilina porazila Topoľčany, Martin prehral doma s Ružinovom

Komentovaný výsledkový a štatistický servis zápasov 6.kola baráže TRANSPETROL Extraligy dorastu:

MsHK Žilina -  HC Topoľčany 4:2
(0:0, 4:1, 0:1)
MsHK: Mikoláš - Szíjjártó, Solar, Pekný, Kriváček, Bajaník, Mičík, Gálik - Rogoň, Váňa, Jurík, Cisarik, Janák, Lešťan, Prašil, Michalek, Dolinajec, Gašparovič, Ondruš
HC Topoľčany : Komžík - Grman, Piterka, Hain, Naumov, Kúdela, Sucharda - Hradiský, Gregorík, Španko, Geier, Mišuta, Pätoprstý, Kopál, Hronec, Gaťár, Danko
Góly a asistencie: 1:0  Janák (Rogoň, Dolinajec), 2:0 Jurík, 2:1 Geier (Mišuta), 3:1 Dolinajec (Solar, Bajaník) oslab/1, 4:1 Rogoň (Janák, Pekný) pres/1, 4:2 Grman (Sucharda, Kopál) pres/1
Rozhodcovia: Lokšík - Zvrškovec, Ševčík
Vylúčení: 7/13
Využitie: 1/1
Oslabenia: 1/0
Diváci: 99

Igor Marták, MsHK Žilina: Dnes sme hrali proti Topoľčanom veľmi dôležitý zápas. Myslím si, že duel bol vyrovnaný. Topoľčany dobre korčuľovali, boli dôrazní, nútili nás robiť chyby, ako tak sme sa s tým však vysporiadali. Viackrát nás podržal brankár Maroš Mikoláš, nám sa podarilo dať góly a potom sme zápas uhrali do víťazného konca. Chlapcom patrí veľká vďaka za to, že sme zápas i doterajší priebeh baráže odohrali tak, ako sme odohrali. Dovolím si povedať, že sme už zachránení a teraz môžeme hrať už bez tlaku a dokončiť túto sezónu dôstojne a so vztýčenou hlavou.
Pavol Takáč, HC Topoľčany: Dnes sa naplno prejavil včerajší zápas, ktorý sme dohrali okolo deviatej hodine večer. Od začiatku sme mali pomalý pohyb, nešli nám nohy a chýbal nám aj dôraz na puku. Robili sme veľa technických chýb. Ešte prvú tretinu sme dokázali uhrať nerozhodne 0:0, ale zápas sa rozhodol v druhej tretine, v ktorej nám súper odskočil na 4:1. V tretej tretine sa  zápas viac-menej iba dohrával. V závere sa nám podarilo streliť ešte gól na 2:4. Mali sme veľmi veľa vylúčených hráčov, doplatili sme na nedisciplinovanosť, ale na druhej strane sme si poriadne nacvičili hru v oslabení. Súper vyhral zaslúžene a my mu môžeme len pogratulovať, že je takmer zachránený v extralige.

MHC Martin - HK 99 Ružinov 1:2
(0:1, 1:0, 0:1)

Marek Žila, MHC Martin: Zápas to bol vyrovnaný. Ružinovčania mali prevahu v prvej tretine, my sme mali prevahu v druhej tretine. Do tretej tretiny sme vedeli, že to bude o tej jednej chybe. Tú sme spravili bohužiaľ päť minút pred koncom my. Mali sme ešte presilovku aj pri power play, ale potom následne bol rovnovážny stav. Snažili sme sa vyrovnať, ale už sa nám to nepodarilo.
Ivan Feneš, HK 99 Ružinov Bratislava: Vedeli sme, že nás dnes čaká veľmi dôležitý zápas a pripravovali sme sa zodpovedne. Príprave sme podriadili všetko. Chlapci podali maximálne bojovný výkon, aj oni si boli vedomí vážnosti tohto zápasu a podarilo sa nám, síce len jeden gól, ale predsa len vyhrať a to je dôležité.

Zdroj: webhokej24.sk, štatistiky: hockeyslovakia.sk

Vložené: 17.03.13 17:16 | Foto: webhokej24.sk/Zuzana Hamarová | Autor: Jana Krapková